Kostěj nesmrtelný


Životaschopnost: 7 + 3
Útočné číslo: +8 + síla zbraně
(+8 + 5) = 13 (pařáty)
Obranné číslo: (+5 + 6) = 11
Síla mysli 28
Odolnost: 25
Velikost: C
Zranitelnost: A 1/2, C 1/2, I, J, K 1/2, N
Pohyblivost: 27/humanoid
Inteligence: 18
Přesvědčení: zákonné zlo
Poklady: 5000/100
Zkušenost: 1000

Kostěj nesmrtelný je asi 2,5 sáhu vysoká nestvůra stavbou těla připomínající člověka. Na hlavě má kostěný hřeben. Planoucí oči barvy jantaru připomínají složené oči hmyzu. Kostěj má žabí tlamu plnou zubů. Celé jeho tělo tvoří hmota tvrdá jako kost; zdá se hubený, ale ve skutečnosti je neuvěřitelně silný. Z jeho trupu trčí výrůstky, které připomínají žebra (díky nim se mu začalo říkat kostěj); nemají ovšem nic společného se skutečnou kostrou. Kostěj nenosí brnění ani šaty. Žije většinou v nějaké věži či pevnosti stranou civilizace, obklopen živými i nemrtvými služebníky a strážemi, které také slouží zlu. Na den má 25 magů a může používat čarodějova zaklínadla.
Zvláštní útok: Kostěj dovede upřeným pohledem během dvou kol znehybnit každého, kdo se mu podívá do očí. Je to past Int+Roz - 8 - nic/znehybnění. Proti pasti mají automaticky úspěch postavy, které s kostějem právě podstupují mentální souboj.
Postava, jež neuspěla v hodu proti pasti, zůstane nehybná 1k6 směn. Mezitím jí kostěj ve třech dalších kolech posune přesvědčení o jeden stupeň ke zlu. Kostěj může postavu po procitnutí znovu znehybnit, ale téže postavě už podruhé nemůže ovlivnit přesvědčení.