Úvod


Na následujících stránkách nalezneš abecední seznam mnoha druhů a tříd nestvůr. Mohou být přátelské nebo nepřátelské, divoké nebo krotké, obyčejné či fantastické. Postavy se s nimi v jeskyních budou setkávat buď jako s nepřáteli, s nimiž je třeba bojovat, nebo naopak jako s vítanými společníky a rádci. Záleží na tobě jako Pánu jeskyně, jak budeš tyto nestvůry používat.

Tento bestiář jsem sestavil - jak uvidíte - ze všech možných nestvůr které jsem našel na internetu nebo které jsem si vymyslel. Jsou zde též nestvůry z pravidel pro začátečníky a pokročilé.
S některýma nestvůrama jako hráč dračího doupěte a pán jeskyně nesouhlasím a myslím si, že jsou přehnaně silné. Nevím co si myslíte o nestvůře která má obranné číslo 20 ale já si myslím že je prakticky nezničitelná a neporazitelná.
Přesto jsem takovéto nestvůry do svého bestiáře začlenil.

Jakékoliv připomínky mi můžete psát na e-mail jikrka@centrum.cz.
Za všechny dotazy a připomínky předem děkuji.

S pozdravem Thalion.


Zdravím pozdravuji.
Dne 6.12.2003 provedena aktualizace (doplněno cca. 25 obrázků).
Pokud by někdo měl nějaké pěkné obrázky hodící se do bestiáře nechť mi je zašle. Pokud se budou líbit - začlením je a pěkně poděkuji a budu šťastný. (K mému štěstí stačí málo).
Pokud budou obrázky z vlastní tvorby vynachválím vás do nebe.
Thalion.
Dne 22.12.2004 jsme se zmohl na další aktualizaci. Doplněny nové obrázky - už jich je 145 a přepracován seznam nestvůr. Do dalších dnů se budu snažit přidat tvorbu postavy.
Thalion.