Netvor bahenní


Životaschopnost: 8 + 3
Útočné číslo: (+5 + 3) = 8 (pařáty)
(+5 + 1) = 6 (ocas)
Obranné číslo: (+2 + 3) = 5
Odolnost: 22
Velikost: C
Zranitelnost: humanoid, ale A 1/2
Pohyblivost: 22~/humanoid (v bahně)
12/humanoid (na suchu)
Inteligence: 12
Přesvědčení: neutrální
Poklady: 1000/10
Zkušenost: 400

Bahenní netvor je křížencem masivního člověka s ještěrem. Vzhledem připomíná krolla. Žije osaměle a vyskytuje se v bažinách a mokřinách. Vidí ve tmě (má bonus +2 na útok i obranu). Bývá zelenohnědý, tělo má pokryté šupinami, ruce masivní a dlouhé, zakončené pařáty; na zádech má ostrý a tvrdý hřeben přecházející v ocas. Vydrží dlouho pod vodou a v bahně a může odtamtud nečekaně zaútočit. Útočí oběma pařáty najednou na jednu osobu. Pokud stojí někdo za ním, může ho zároveň napadnout ocasem. Postavám v šupinovém nebo lepším brnění nepůsobí ocas zranění, avšak srazí je na zem. Sražený na suchu vstává jedno kolo, v blátě dvě. Má-li postava horší brnění, je k pádu navíc normálně zraněna.
Zvláštní útok: netvor má k dispozici 20 magů denně a ovládá druidské kouzlo temnota. V nastalé tmě se však neorientuje lépe než ostatní postavy.
Netvor často mívá doupě ve skalách uprostřed či poblíž bažin. Je to tvor dlouhověký a inteligentní, takže za nenápadně zamaskovaným vchodem se většinou skrývá komfortní bydlení (a poklady). Třenice s lidmi většinou sám nevyhledává, avšak důsledně si hájí své území. Větší skupinu nechá projít, pokud nebude projevovat přílišnou horlivost při hledání pokladů.