Párač


Životaschopnost: 25 - 30
Útočné číslo: 10 + 4, 10 + 4 (= tlapy) +zvl.
Obranné číslo: 8
Odolnost: 25
Velikost: C
Bojovnost: 12
Zranitelnost: B, C, D, G, H 1/4, I, J 1/2, K
Pohyblivost: 18 / magický tvor
Inteligence: 7
Přesvědčení: neutrální / zmatené zlo
Poklady: nic
Zkušenost: 8000

Má ještěří rysy, je vysoký asi 200 cm. Charakteristické jsou pro něj jakésy rohy na hlavě a chroptění, které ze sebe občas vydá. Je velmi rychlý, obratný, odolný a silný. Za vznikem Párače stojí skupina alchymistů, kteří chtěli vyrobit tvora, který by lidem sloužil k těžkým pracím. Ale pokus se nepovedl - jednoho dne milí párači z laboratoře utekli. Alchymisté samozřejmě vše nechali v tajnosti - není totiž dobré veřejně rozšiřovat takovou "havěť" na území krále... Párač se dokázal rychle přizpůsobit podmínkám venkovního světa a ostatních populací, včetně lidské. Párač je hlavně masožravec, ale spokojí se i s rostlinnou stravou. Žije hlavně v jeskynních, rozvalinách a v hustých křovinách. Většinou nežije osamoceně, ale s dalšími Párači.
Párač není rozhodně nestvůra, kterou by družina potkávala na každém rohu. Páračů je na světě velmi málo a dovedou se dobře skrývat. Roztrhané tělo člověka, které má Párač na svědomí, se připisuje šelmám nebo lykantropům. O existenci Páračů ví velmi málo lidí, spíše různí poustevníci, druidi a alchymisté. A navíc i přesto, že je Párač mocná potvora, nedává o sobě příliš vědět (pouze občas nějaká mrtvola) a nemá sklony k rozšiřování svého území.
PJ bych spíše radil, aby Párače používali ke zkrocení příliš sebevědomé družiny, ale záleží nanich jak tuto nestvůru umístí do svého světa...
Zvláštní útok: Párač je velmi rychlý. Pokud je při boji v jeho dosahu více postav, může útočit na dvě najednou - jednou tlapou na jednoho a druhou na druhého.