Ohnivý býk


Životaschopnost:7+6 (41-90)
Utočné číslo: 10/+3 (rohy)
15/+5 s rozběhem
8/+2 (kopyta) + zvl.
Obranné číslo: (+1 + 8) = 9 (runová ochrana)
Odolnost: 20
Velikost: C
Bojovnost: 10
Zranitelnost: zvíře/2, ale G0, K0
Pohyblivost: 19/zvíře
Inteligence: 1
Síla mysli: 25
Magenergie: 24
Poklady: 500/80 (náhrdelník z krvavě rudých rubínů)
Zkušenost: 750

Stepí či prérií, lesem nebo horami prohání se Ohnivý býk a tam kde se jeho kopyta dotkla země zůstává jen černé spáleniště. Pyšná hora masa, šlach, a svalů, jež neznají únavu, a kdo včas neuhne z cesty, je nemylosrdně zadupán do prachu záhy prosyceného horkou krví. Takový je Ohnivý býky, kouzelné zvíře, neznalé odpočinku ani smilování. (Pozor na zranitelnost).
Zvláštní útok: zvláštním útokem býka je ohnivý dým náhle vyvalený z nozder, účinkuje do vzdálenosti tří sáhů o síle 2k10 životů.
Ačkoliv Ohnivých býků existuje více, nikdy nejsou pohromadě, neboť jeden druhého nesnáší. Ohnivý býci mají panický ztrach z jednorožců, před kterýni okamžitě prchají. Velice nenávidí dravé tury a především likantropi (turodlaky, atd), se kterými svádějí nelítostné souboje.
Ovládají kouzla oheň, dým a ohnivá koule.
Pokud se před nima družina nezkryje pokusí se ji podubat či zapálit. V těžkém písčitém terému je velice těžké se Ohnivému býkovi vyhnout, když se rozhodl zaútočit. Povětšinou však způsobí rozruch, zapálí co zapálit lze a vyrazí dále. Nebude přímo útočit, pokud s sebou postava nemá např. koně.